O nas

Projektowanie to dla nas umiejętność rozwiązywania problemów i tworzenia piękna, z dbałością o zaplanowany budżet.

Do najbardziej znanych projektów SAO należą: projekt nagrodzony I miejscem w międzynarodowym konkursie na Przebudowę Placu Litewskiego w Lublinie, pierwszy Q Hotel w Krakowie, reprezentacyjny budynek wielorodzinny P1 w Krakowie (pierwszy od roku 1989 budynek zbudowany w obrębie Plant Krakowskich), projekt rewitalizacji zabudowy dawnej Cesarsko-Królewskiej Fabryki Tytoniu i Cygar przy ul. Dolnych Młynów w Krakowie, projekt przebudowy węzła Kraków Południe wraz z budową centrum Leroy Merlin, pierwszy w Europie Środkowej projekt hotelu sieci InterContinental Indigo Krakow Old Town. Projekt pierwszego hotelu Marriott w Krakowie.

Inwestycje

Mamy 20 lat doświadczenia w prowadzeniu procesów inwestycyjnych i analizach światowego rynku nieruchomości oraz w przygotowywaniu programów marketingowych lub firm do docelowej działalności.

Prezes firmy mgr inż. Grzegorz Skawiński jest członkiem CCIM Institute, organizacji skupiającej najwybitniejszych specjalistów w branży nieruchomości komercyjnych. Współpracuje z największymi firmami inwestycyjnymi i analitycznymi na świecie. W trakcie procesu inwestycyjnego  skupia się na gwarancji realizacji budżetu, monitorowaniu zwrotu kapitału, efektywności i jakości usług.

Atutem SAO w procesach związanych z planowaniem i prowadzeniem inwestycji są znajomość i rozumienie rynku, potwierdzone przez partnerów, reprezentujących największe marki rynku nieruchomości.

Matejko

Zespół SAO

Biuro projektowe SAO kierowane jest przez jednego z założycieli firmy mgr inż. arch. Filipa Adamczaka. Jako projektant prowadzący, stawia on nacisk na tworzenie projektów funkcjonalnych, komponujących się z otoczeniem oraz innowacyjnych technologicznie.

 

Mgr inż. arch. Filip Adamczak

Właściciel | Architekt

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej, który ukończył z wyróżnieniem. Trzykrotny Stypendysta Nagrody Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia. Studiował również na Technishe Universited w Cottbus oraz uczęszczał na University of Applied Arts in Vienna.

Posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń oraz dyplom Royal Institute of British Architects. Przed założeniem SAO pracował między innymi dla CoopHimmelbau, jako członek zespołu projektującego m. in. Centrum Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan w Korei Południowej,  Bank Unii Europejskiej we Frankfurcie i Centrum Wystawiennicze BMW w Monachium.

Laureat Galicyjskiej Wielkiej Nagrody Budownictwa za wkład w rozwój budownictwa.

Mgr inż. Grzegorz Skawiński

WŁAŚCICIEL | EKONOMISTA

Absolwent CCIM Institute, an Affiliate of National Association of Realtors, oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Studiował również na Temple University, PA w USA.

Współpracował między innymi z CH2MHILL, Luso-Roux, Ministerstwem Skarbu RP, Bankiem PKO BP S.A., Bankiem BPH S.A., Bankiem Millennium S.A., GE Money Bank, Nobel Bank.

Odpowiadał między innymi za regulowanie stanu prawnego nieruchomości położonych w granicach miasta Hingham, MA USA, włączenie do krajowego systemu „Massachusetts GIS” Norwell Boston w USA, czy też przystosowanie istniejącej sieci telewizji kablowej do wprowadzenia szerokopasmowego Internetu i usług telekomunikacyjnych na terenie Polski.

To on przekonał InterContinental Hotels Group do franczyzy dla SAO na otwarcie pierwszego w Europie Środkowej hotelu Indigo Kraków Old Town, laureata nagrody dla najlepszego hotelu grupy IHG w Europie oraz najlepszego hotelu butikowego w Polsce.

Czynnie promuje region oraz angażuje się w rozwój Województwa Małopolskiego, za co został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Za wkład w rozwój budownictwa został nagrodzony „Wielką Nagrodą Budownictwa”.